TS No Limit - report z battlu

Report z battlu Red Bull Dance Your Style 2019

Autorka: Tereza Tlačilová | 23.9.2019

Zajeli jsme se podívat na battle do Prahy a přinášíme vám krátký report z celé akce. Pokud nevíte co je to taneční battle, tak zde je jednoduchá definice: battle je souboj dvou jednotlivců nebo skupin tančící freestyle, z nichž porota vybírá jednoho vítěze.

Jak to probíhalo?

Taneční battle Red Bull Dance Your Style se konal v sobotu 14.9.2019 V Praze. Tento battle měl jednoduchá pravidla. Do tanečního battlu bylo předem vybráno 16 tanečníků z České republiky. O vítězi nerozhodovala žádná porota, ale pouze publikum. Každému divákovi byla rozdána jedna kartička. Na jedné straně kartičky byla modrá barva a na druhé červená. Diky těmto kartičkám mohli všichni diváci rozhodovat o tom, kdo postoupí do dalších kol. Parket byl totiž rozdělen na modrou a červenou barvu, podle toho kde tančil jaký tanečník. Tanečníci tančili vždy dvě kola na dvě písničky. Po dvou kolech, každý divák zvedl kartičku a ukázal barvu tanečníka, který ho nejvíce zaujal. Nejtěžší pro tanečníky bylo, že nevěděli, jakou písničku jim zrovna pustí. Pouštěli opravdu velkou skupinu písniček z mnoha žánrů. Jak české lidové písničky, tak i zahraniční hip hopové skladby. Tanečníci tančili mnoho stylu. Od samotného hip hopu, přes locking, popping až k break dance nebo vogue. Dokázali opravdu vše. Vítězem se stal mladý tanečník jménem Kriss, který tancoval především break dance. Diky tomu, že vyhrál, postoupil na velky finálový battle do samotné Paříže, kde bude reprezentovat ČR. Zde se můžete podívat na video z celé akce a přečíst si rozhovor s vítězem: Red Bull Dance Your Style 2019 (video a rozhovor)

Můj osobní pohled

Battle na mě působil opravdu skvěle. Nikdy jsem totiž na takové akci nebyla, takže jsem z toho byla opravdu unešená. Pravidla celého battlu byla skvělá. Nejvíce se mi na tomto battlu líbilo to, že jsme se mohli stát porotou a rozhodovat o vítězi. Ne vždy to bylo jednoduché, protože pro mě byli všichni tanečnici skvělí. Největší roli při rozhodování hrálo to, jak tanečník zaujme publikum, také kreativita, muzikalita a originalita.

Když pustili písničku “Jó třešně zrály” byly jsme zvědavé, co na to zatancují, ale když tam jeden tanečník rozjel popping a druhý break dance, nic už nás překvapit nemohlo. Atmosféra battlu byla na tom ale přece jen nejlepší. Všichni byli velmi milí, usměvaví a hlavně si to užívali co nejvíc mohli. Mezi tanečníky nebyla žádná přehnaná rivalita. Všichni se navzájem podporovali a chtěli si to hlavně užít, ukázat lidem co umi a zatancovat si. Pro mě to byl neuvěřitelný zážitek a příští rok jedu určitě znova. Nemůžu si to přece nechat ujít 🙂

Takže určitě doporučuji, abyste tam za rok jeli také. Je to pro každého. A hlavně vám to otevře nové obzory v taneční komunitě.

Kam dál?

Přečtěte si další článek na našem blogu nebo se podívejte na nabídku našich tanečních kurzů.

Nejnovější články na blogu:

Jak si stanovit cíle

Autor: Michael Studnička | 5.6.2022Většina sportovců dělá svůj sport, protože ho mají rádi, baví...

Trénink a píle

Autor: Michael Studnička | 23.5.2021Tanec je jedním ze sportů, které mají stejně blízko ke...

Street dance kvíz

Autor: Bc. Jiří Studnička | 1.6.2020Vyzkoušejte své znalosti street dance v našem kvízu....

Více o tanečním studiu:

Sledujte nás na sociálních sítích: