TS No Limit - představení choreografií 2020

Představení soutěžních choreografií roku 2020

Napsal: Bc. Jiří Studnička | 7.3.2020

Zjistěte s jakými tématy, choreografiemi a nápady letos budeme jezdit po soutěžích. V našem přehledu naleznete informace o všech soutěžních choreografiích roku 2020. Přečtěte si v jakých kategoriích soutěžíme a pár informací od hlavních trenérek kurzů.

KIDS +

Hlavní trenérka: Simona Kysilková
Název choreografie: Do you wanna dance?
Věková kategorie: Děti
Soutěžní kategorie v CDO: Hobby street formace

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? O lásce k tanci a prostě takový great feeling.
Co vás při přípravě inspirovalo? Taneční hudba a videa z celého světa.
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Choreografii jsem vytvářela sama, je to moje 1.streetová choreografie, tak snad se vám bude líbit, já jsem moc spokojená :-) Samozřejmě jsem cenila rady Jirky a Elišky, které mi pomohly choreo vylepšit, takže za ně moc děkuji. :-)
Čeho bychom si během choreografie určitě měli všimnout? Všimnout si můžete energie tanečníků, kteří jsou sice začátečníci, ale jdou do toho na plno a s láskou a já jsem na ně moc pyšná. A máme boží kostýmy! Máte se na co těšit. :-)


DISCO KIDS

Hlavní trenérka: Simona Kysilková
Název choreografie: Golden flowers
Věková kategorie: Děti
Soutěžní kategorie v CDO: Hobby disco formace

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? O lovestory v květinářství.
Co vás při přípravě inspirovalo? Miluju květiny a říkala jsem si, že takový stánek s květinami by jsme mohly s dětmi sehrát. Tak uvidíte, jak to dopadlo, těšíme se . :-)
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Choreografii jsem připravovala sama, ale cením si rady Elišky a Jirky, který svým okem upraví ty poslední detaily. Také Eliška nám pomáhá s celkovou dekorací, takže to bude 100% designové.Samozřejmě bych chtěla poděkovat také mojí asistentce Nikče, která mi pomáhá jak s rekvizitami, tak s tanečními prvky.
Co jsi cítila, když jsi choreografii dokončila? Ulevilo se mi, že jsme choreografii dostavěli, protože se blíží naše 1.soutěž a všichni už se nemůžeme dočkat až ukážeme, co jsme se naučili. V naší choreografii můžete vidět nevídanou věc a to je jízda na retro kole, tak doufejme, že mi z něj tanečnice nespadnou. :-)


FUTURE GENERATION

Hlavní trenérka: Michaela Matějovská, Eliška Studničková
Název choreografie: Made in Czech Republic
Věková kategorie: Děti
Soutěžní kategorie v CDO: Street show formace II. liga

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? Hlavním tématem choreografie je představení třech výrobků, jejichž původem se pyšní Česká republika.
Co vás při přípravě inspirovalo? Jednou z našich hlavních inspirací byla kombinace barev typické pro vlajku České republiky, snažily jsme se také vybrat vynálezy, které jsou dětem blízké a které znají.
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Na choreografii se podílela Míša i Eliška, každá do toho dala kus sebe, své nápady i postřehy, a doufají, že bude nejen pro diváky, ale i porotu zajímavá a zábavná.
Čeho bychom si během choreografie určitě měli všimnout? Diváci by si měli všimnout, které typicky české výrobky byly během choreografie představeny a které styly street dance se v ní objevily.


SOREAL GROUP

Hlavní trenérka: Michaela Matějovská
Název choreografie: Move To The Beat
Věková kategorie: Junioři
Soutěžní kategorie v CDO: Hobby street formace

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? Naše choreografie spadá pod kategorii, v níž není nutné ztvárnit příběh nebo dané téma. Jde o ukázání kroků různých stylů street dance a v hobby kategorii především o tanec pro zábavu.
Co vás při přípravě inspirovalo? Největší inspirací pro mě byli tanečníci samotní, jejich úsměvy na tvářích a pokroky, které dělali. Podle jejich reakcí a postřehů jsem dala dohromady hudbu, na kterou je, pevně věřím, baví tančit.
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Choreografii jsem připravovala sama, snažila jsem se, aby byla zajímavá a zároveň posunula tanečníky dál.
Co jsi cítila, když jsi choreografii dokončila? Když jsem viděla, jak si tanečníci hotovou choreografii užívají, cítila jsem radost. Je skvělé, že i přes ztížené podmínky způsobené malou účastí na jarním soustředění, si všichni navzájem pomáhali a podařilo se nám choreografii úspěšně dokončit. Už se moc těším na první soutěž a doufám, že se bude líbit, jak divákům, tak porotě.


GLITTERS

Hlavní trenérka: Tereza Tlačilová
Název choreografie: Kids from the corn maze
Věková kategorie: Junioři
Soutěžní kategorie v CDO: Hobby disco formace

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? Choreografie je o tajemném kukuřičném bludišti plných záhad.
Co vás při přípravě inspirovalo? Inspirovalo mě samotné bludiště, jak poskládané a jak se v tom člověk dokáže snadno ztratit. Představuji si ho jako temné a strašidelné, takže jsem vybrala hudbu do tohoto tématu. Přidala jsem do něj i zvláštní postavy. Ta nejhlavnější je postava strašáka, která mě inspirovala zase v jiném směru.
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Sestavu jsem letos postavila sama.
Čeho bychom si během choreografie určitě měli všimnout? Choreografie obsahuje rekvizitu, která nejde jen tak přehlédnout. Jsou to čtyři kukuřičné stěny, které tvarují samotné bludiště. Během celé sestavy se stěny neustále mění, což dělá celou choreografii zajímavější.


COOL CREW

Hlavní trenérka: Eliška Studničková
Název choreografie: Antisocial
Věková kategorie: Junioři
Soutěžní kategorie v CDO: Street show II. liga

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? Jak už název napovídá snažíme se vcítit do lidí, kteří mohou působit "nespolečensky, samotářsky". Mohlo by se zdát, že takoví lidé nejsou šťastní, nebo, že by rádi měli více kamarádů, ale situace je zcela naopak. V dnešní době je velký tlak na to, být vidět, být s lidmi a ještě se u toho tvářit pozitivně, př. na soc. sítích. Ale antisociální člověk je rád sám, nepotřebuje mít kolem sebe hromadu kamarádů. Stačí mu, když ho budete respektovat. Choreografie se má vcítit do lidí, kteří se tak někdy cítili ve společnosti a nemohli zrovna utéct, ať jsou to školní chodby nebo třeba plné metro. Je na vás jaký pocit budete mít z choreografie.
Co vás při přípravě inspirovalo? Naše choreografie je inspirována hlavním songem ANTISOCIAL (Ed Sheeran a Travis Scott ) a jako vždy nápad vznikl někde na dovolené, kam se jezdím odreagovat a tvořit nové projekty.
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Choreografii jsem připravovala sama, prostorově se velmi liší od tvorby v disco - dance, disco - show. Najednou jde o obrovskou svobodu, nemusíte řešit, kdo kam doběhne a přinese rekvizitu a stačí se ponořit do hudby a pochopit své tanečníky, protože právě pro ně je stavím, věřím, že i téma je důležité, aby bylo tanečníkům blízko. Pokud se s ní dokážou ztotožnit pro choreografa je to o to snazší. Ohledně taneční techniky mým tanečníkům pomáhali naši externí lektoři (Lukáš SIVÁK, WAHE), z mých trenérů chci poděkovat za "funkovou" část naší Míše Matějovské a Jirkovi za skvělou část Titanic a věřím, že celkově vás naše choreografie nějakým způsobem osloví.
Čeho bychom si během choreografie určitě měli všimnout? Na začátku Vojta představí svoje emoce: "Když jsem byl malý, byl jsem hodně společenský, ale po příchodu na střední se to změnilo, nemám moc rád přítomnost lidí...." jako úvod by vás to mělo do naší choreo vtáhnout... a pak je skvělý moment na konci choreografie, ale to nechám jako překvapení, opět se jedná o výraz jedné tanečnice.


A-TEAM

Hlavní trenérka: Eliška Studničková
Název choreografie: Girl Gang
Věková kategorie: Hlavní
Soutěžní kategorie v CDO: Street dance II. liga

Pár otázek na trenérku

O čem je vaše choreografie? O holčičí/ženské síle. Chceme ukázat, že neplatí klišé o ženském kolektivu, kde si dívky závidí a dělají si naschvály. Ženská síla dokáže být mocná ať emočně nebo fyzicky.
Co vás při přípravě inspirovalo? Inspirovaly mě moje krásné a šikovné tanečnice. Vzpomínám na to, když mi bylo jako jim a snažím se být jejich oporou, pomáhat jim a někdy i dávat "nevyžádané rady". Ale převážně sdílet pohled na současný svět, vyjadřovat se a diskutovat. Učím je respektu v životě, nést zodpovědnost za své činy a věřím, že v naší choreo to bude kapku cítit. Učím je, aby si věřily a měli se rády, ať ve skupině nebo individuálně.
Kdo se podílel na přípravě choreografie a jak jste spolupracovali? Choreografii jsem postavila sama, pro rady jsem šla k mému manželovi Jirkovi, který nám postavil hlavní část choreografie GIRL GANG. Myslím, že element muže zde byl také potřeba. Opět děkuji za spolupráci ext. trenérům při taneční technice: ať to byla Martina Drašarová, která nás zavedla do počátku reagettonu a dance hallu, nebo Lukáš Sivák a Wahe v hip hopu nebo locku. Filipovi Jankovičovi děkujeme za taneční sebevědomí, které holkám vždycky na workshopech předá.
Čeho bychom si během choreografie určitě měli všimnout? Můžete se těšit na v současnosti nejoblíbenější streetové styly: vogue, hip hop, dance hall, choreo a další.


Zaujal vás tento článek a chcete se dozvědět i něco dalšího?

Chcete se u nás naučit tančit?

Přihláška