TS No Limit - Simča

Rozhovor s lektorkou Simonou Kysilkovou

Autor: Bc. Jiří Studnička | 6.11.2019

Ačkoliv jsou všechny naše lektorky (a lektor) krátce představeny v sekci „Lektoři“, rozhodli jsme se, že vám přece jenom napíšeme více. A napadlo nás, že položíme našim lektorkám několik otázek. Proto jsme si k prvnímu rozhovoru pozvali Simčou Kysilkovou a vy se tak můžete dozvědět více o tom, jak pracuje a jaká je osobnost. Pokud jste se Simčou nikdy netančili, tak připomínáme, že je v sezóně 2019/20 lektorkou těchto kurzů: KIDS +, DISCO KIDS, FIRST STEPS I., Women and dance a mateřské školky.

Jaký je to pocit trénovat taneční kurzy?

Tak je to samozřejmě obrovská zodpovědnost, ale vždy to byl můj sen stát trenérkou a jsem za to nesmírně ráda, protože každý trénink mi něco dá a odcházím plná energie.

Co tě na práci lektorky Tanečního studia No Limit nejvíce baví?

Baví mě to, že můžu předávat kus sebe dalším tanečníkům, kteří mi to vrací jejich snahou a radostí k tanci.

Co je naopak to nejtěžší? A jak to zvládáš?

Nejtěžší je asi práce s dětmi po vyhlášení výsledků na soutěžích. Každé dítě i rodiče mají jiná očekávání a na každé soutěži můžeme dopadnout jinak. Někdy máme medaile a někdy ne – tak to chodí v každém sportu. Snažím se jim proto po celou sezónu vysvětlovat, že netančíme pro medaile ze tří soutěží v roce, ale pro dobrý pocit z pohybu, skvělou partu a vlastní zlepšování sebe samých. To se ovšem hůře vysvětluje dětem přímo na soutěžích, když jsou plné emocí, chtějí se ukázat před rodiči i kamarády a třeba na předchozí soutěži měli medaili a té aktuální ji zrovna nezískali.

Kde získáváš inspiraci pro tvé choreografie?

Tak to je různé… Někdy jen tak jdu a něco mě napadne nebo se dívám na videa, filmy a tak… A nebo jedeš s Eliškou v autě a nápad je na světě :-))

Na co kladeš při svých lekcích největší důraz a proč?

Hlavně na to, aby jsme si trénink společně užili a odcházeli s dobrým pocitem, že jsme udělali něco pro své tělo, ale také že jsme trávili čas se svými přáteli, protože to je velice důležité.

Pamatuješ si na první trénink, který jsi vedla jako lektorka? Jaké to bylo?

Pamatuji. Stála jsem vedle Jirky a mluvila na děti strašně potichu a doufala jsem, že mi to taky někdy půjde jako Jirkovi… Splnilo se 😀

Jak dlouho tančíš a proč jsi začala?

Tančím od 4 let, kdy mě přihlásila moje maminka na taneční aerobic. Jelikož mě to bavilo, tak jsme hledali něco lepšího a v moderním tanci jsem se našla. Baví mě se učit stále něco nového, což v tanci jde. A také miluji hudbu.

Jak zvládáš kombinovat studium na vysoké škole a práci lektorky? Máš ještě nějaké další aktivity, kterým se věnuješ?

Tak studuji obor Učitelství pro 1.stupeň, takže to vlastně souvisí s prací s dětmi a hlavně mě to moc baví. Od mala jsem byla v rodině taková ta pečovatelka o všechny… 🙂 Samozřejmě mám další aktivity jako je cestování, uklízení domácnosti, starání se o mého přítele a mé sourozence, vaření a tak… Mám toho dost na práci, nebojte 😀

Co tě napadne jako první, když se řekne Taneční studio No Limit?

Můj druhý domov-rodina.

Chtěla bys na závěr něco vzkázat všem tanečnicím a tanečníkům TS No Limit?

Mám vás všechny moc ráda, je krásné vidět, jak se z vás stávají krásné dospělé ženy a také muži samozřejmě… Jste pro mě inspirací a jsem ráda, že můžu trávit s vámi společné chvíle. Děkuji vám za to, vaše Simba

Kam dál?

Přečtěte si další článek na našem blogu nebo se podívejte na nabídku našich tanečních kurzů.

Nejnovější články na blogu:

Jak si stanovit cíle

Autor: Michael Studnička | 5.6.2022Většina sportovců dělá svůj sport, protože ho mají rádi, baví...

Trénink a píle

Autor: Michael Studnička | 23.5.2021Tanec je jedním ze sportů, které mají stejně blízko ke...

Street dance kvíz

Autor: Bc. Jiří Studnička | 1.6.2020Vyzkoušejte své znalosti street dance v našem kvízu....

Více o tanečním studiu:

Sledujte nás na sociálních sítích: